فروش محصولات آموزشی و کتاب‌های الکترونیکی

بهترین محصول پیشنهادی برای فروش در اینترنت یک فایل آموزشی است. مثلا می‌توانید یک کتاب الکترونیکی درست کنید و آن را بفروشید. اگر زبان انگلیسی بلدید می‌توانید مطالب آموزشی در زمینه تخصص یا علاقه خودتان درست کنید. برای ساخت کتاب الکترونیکی می‌توانید از نرم‌افزار InDesign استفاده کنید و در نهایت خروجی PDF کتاب را در سایت بگذارید.

شاید فکر کنید تخصص من در حدی نیست که آن را تبدیل به محصول آموزشی کنم و آن هم در کل دنیا به فروش برسانم! مهم‌ترین موضوع در آموزش انتخاب بازار هدف مناسب و درست است. آیا شما روشن کردن کامپیوتر و خاموش کردن آن را بلدید؟ آیا قادرید یک فایل را از یک بخش هارددیسک به جایی دیگر کپی کنید؟ اگر چنین مهارت‌هایی دارید آیا می‌دانید در سال چند نفر برای اولین بار کامپیوتر می‌خرند و حتی همین چیزها را بلد نیستند؟ آیا می‌دانید یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌ها در ایران که از چاپ سی‌ام گذشته آموزش همین موارد است و به تازه‌کاران آموزشی می‌دهد چگونه با کامپیوتر ساده‌ترین کارها را انجام دهند؟

اگر کتاب الکترونیکی مناسبی تهیه کنید امکان عرضه و فروش آن در سایت‌های بزرگی مانند آمازون نیز وجود دارد. یعنی حتی بدون داشتن سایت نیز می‌توانید به این کار اقدام کنید. حتی آمازون امکانی در اختیارتان قرار می‌دهد که کتاب خود را به صورت چاپ شده به فروش برسانید! شما فایل الکترونیکی کتاب را آپلود می‌کنید و پس از سفارش خریدار، یک نسخه از آن کتاب با دستگاه‌های تمام اتوماتیک چاپ و صحافی شده و برای مشتری ارسال می‌شود!

فروش عکس در اینترنت

البته شاید زبان انگلیسی را در حدی بلد نباشید که بتوانید یک کتاب الکترونیکی درست کنید. از روش‌های دیگر هم می‌توانید درآمد کسب کنید. مثلا اگر عکاسی بلدید سایت‌های زیادی وجود دارند که با عضویت در آن‌ها می‌توانید عکس‌هایتان را در آن‌ها آپلود کنید و این عکس‌ها در معرض فروش قرار داده می‌شود و اگر کسی عکس را خرید بخشی از سود فروش را دریافت می‌کنید. یکی از معروف‌ترین سایت‌ها در این زمینه www.dreamstime.com است. با مراجعه به این سایت و عضویت در‌ آن می‌توانید از شرایط کار مطلع شوید. البته افراد بسیار زیادی در چنین سایت‌هایی عکس آپلود می‌کنند. شما باید عکس‌های داشته باشید که مزیت رقابتی خاصی داشته باشد. مثلا اگر برای سفر و تفریح به مکان‌های تاریخی یا دیدنی ایران می‌روید بهترین فرصت برای تهیه عکس است. شاید افراد زیادی در دنیا این امکان را نداشته باشند که از این مکان‌ها عکس تهیه کنند.

فروش خدمات تخصصی

شاید برنامه‌نویس باشید یا ساخت اپلیکیشن موبایل یا طراحی سایت بلد باشید. در اینصورت فرصت بزرگی در اختیار دارید تا از تمام نقاط دنیا پروژه‌هایی بگیرید، آن‌ها را انجام دهید و دستمزد آن را به صورت دلاری دریافت کنید. برای این کار حتی لازم نیست سایت داشته باشید. سایت‌های معروفی وجود دارند که کارفرمایان پروژه‌های خود را در آن‌ها تعریف می‌کنند و شما به عنوان متخصص قیمت پیشنهادی خود را برای پروژه‌ها اعلام می‌کنید و شرایط خود را توضیح می‌دهید. سپس کارفرما بین گزینه‌های موجود یک متخصص را انتخاب می‌کند و کار را به او واگذار می‌کند. یکی از مطرح‌ترین سایت‌ها در این زمینه elance.com است.

فروش تی‌شرت با طرح سفارشی خودتان

نظرتان درباره این موضوع چیست که بتوانید یک کارخانه حرفه‌ای تولید پیراهن داشته باشید و پیراهن‌هایی با رنگ و سلیقه موردنظرتان تولید کرده و آن‌ها در دنیا به فروش برسانید. برای این کار نیازی به کارخانه و تولید نیست. شما می‌توانید در چند دقیقه پیراهن موردنظر خود را طراحی کرده و طرح و نوشته‌های دلخواه را روی آن اضفه کنید و فروش را آغاز کنید!یکی از سایت‌های بسیار موفق در کسب درآمد اینترنتی سایت teespring.com است. با ورود به این سایت و عضویت در آن به کمک ابزارهای آنلاین فقط در چند دقیقه پیراهن دلخواه را طراحی و کنید و اقدام به بازاریابی و فروش کنید. پیراهن‌ها از طرف شما تولید و به آدرس مشتری ارسال می‌شود و شما سود خود را دریافت می‌کنید.

هدف از نوشتن این مقاله فقط این بود که به شما نشان دهیم کسب درآمد اینترنتی و به خصوص درآمد دلاری خیلی سخت یا غیرممکن نیست. از طرف دیگر هم باید بگوییم این کار خیلی آسان نیست، بلکه به یادگیری و تلاش مستمر نیاز دارد. اگر واقعا به این موضوع علاقه کافی داشته باشید می‌توانید با روزی یک با بهبود مداوم کارتان پس از چند سال به موفقیت‌هایی بسیار بزرگ دست یابید.

بیمه یار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 − هفت =